• Profil školy

•     V školskom roku 2023/2024 má škola 228 žiakov v 12 triedach základnej školy a 55 žiakov v 2 oddeleniach ŠKD.

Pedagogický zbor tvorí:   15  učiteľov v ZŠ

7 učiteľov v ZUŠ

2 vychovávateľky v ŠKD

4 učiteľky v MŠ

6 asistentiek učiteľa

1 špeciálny pedagóg

1 školský psychológ

1 sociálny pedagóg

1 pomocná vychovávateľka

nepedagogickí zamestnanci:  2 ekonómky

1 vedúca ZŠS

3 upratovačky

1 hlavný kuchár

3 kuchárky

Sme škola, ktorá sa od minulého školského roka ako Zelená škola. Súčasťou projektu Zelená škola sú úlohy v oblasti environmentálnej, protidrogovej, zdravotnej výchovy, výchovy k manželstvu a rodičovstvu a tiež úlohy v práci so žiakmi so ŠVVP a talentovanými žiakmi.

Profilácia školy:

• rozvoj bazálnej, čitateľskej a komunikačnej gramotnosti(TVD)
          • rozvoj environmentálnej výchovy -separovanie odpadu, čistenie chránených lokalít, výsadba stromčekov,      revitalizácia zelene v areáli školy(EKO,SVP)
          • rozvoj športu a zdravého životného štýlu(projekt„ Škola podporujúca zdravie“ )
          • rozvoj regionálnej kultúry - šírenie tradícií a kultúrneho dedičstva našich predkov a regiónu prostredníctvom    celoročných projektov (REV, MEV)
          • rozvoj finančnej gramotnosti- správne rozhodovanie pri finančných operáciách a vnímaní vlastných potrieb
          • rozvoj mediálnych zručností(MEV)
          • rozvoj pracovných návykov a zručností potrebných pre rodinný život/VMaR,SVP,TECH/
          • rozvoj aplikačných zručností v oblasti prírodných vied

Pilotné overovanie

• Naša škola sa  rozhodla zapojiť do pilotného testovania v spolupráci z Štátnym pedagogickým ústavom, pretože nám vytvára priestor na vyrovnávanie deficitov v obsahu a požiadavkách na učebné výstupy žiakov, a to aj medzi stupňami vzdelania.

RUP podľa cyklov a Upravené ciele a obsah vzdelávania nám umožňujú upraviť ciele, obsah i časové rozvrhnutie vzdelávania (vzdelávacích oblastí a vyučovacích predmetov) tak, aby:

• každý žiak našej školy mohol plynulo a v súlade so svojím tempom a schopnosťami pokračovať vo vzdelávaní v ročníku, do ktorého v novom školskom roku nastúpi,
            • sme nemuseli mechanicky presúvať učivo z ročníka do ročníka a rýchlo doháňať zmeškané učivo v kumulácii s predpísanými ročníkovými vzdelávacími štandardami,

• sme mohli upraviť obsah vzdelávania vzhľadom na potreby našich žiakov v súlade s ich aktuálnymi možnosťami, vedomosťami a schopnosťami,
            • sme získali viac flexibility a voľnosti pri potrebnej úprave svojich školských vzdelávacích programov, keď budeme prispôsobovať vzdelávanie potrebám žiakov našej školy,

• sme mali k dispozícii integrovanejší učebný plán a vzdelávacie štandardy, ktoré nám umožňujú sústrediť sa na podstatné vzdelávacie ciele vymedzené v rámci vzdelávacích oblastí a vyučovacích predmetov a sledovať nárast učebných výsledkov žiakov.

Čo všetko nám pilotné testovanie umožňuje:

RUP podľa cyklov a Upravené ciele a obsah vzdelávania v reakcií na vyššie uvedené prispôsobuje konkrétne vzdelávacie obsahy a zároveň vymedzuje vzdelávacie ciele na štátnej úrovni tak, aby presahovali horizont jedného školského roka a žiaci mali dostatok času na osvojenie predpísaného učiva a dosiahnutia cieľových požiadaviek. Vytvára možnosť, aby sme upravili svoje učebné plány a učebné osnovy v školských vzdelávacích programoch tak, aby sme adresnejšie rozložili obsah vzdelávania a jeho objem podľa potrieb žiakov a ich tempa vo vzdelávaní. Na základe RUP podľa cyklov a Upravených cieľov a obsahu vzdelávania školy môžeme vykonať úpravu učebných plánov a učebných osnov, čím sa nám otvára možnosť upraviť časové dotácie vyučovacích predmetov v jednotlivých ročníkoch a upraviť obsah vzdelávania pre jednotlivé vyučovacie predmety v súlade s upravenými učebnými plánmi a potrebami žiakov.

Obsah vzdelávania na prvom stupni a druhom stupni ZŠ je rozdelený na tri ucelené časti vzdelávacieho programu – cykly, pričom druhý cyklus združuje posledný ročník prvého stupňa ZŠ a začiatočný ročník druhého stupňa ZŠ. Upravené ciele a obsah vzdelávania vymedzujú povinný obsah výchovy a vzdelávania v základných školách. Sú vzdelávacími štandardmi na osvojenie si vedomostí, zručností a schopností, ktoré majú žiaci získať, aby mohli pokračovať vo vzdelávaní v nadväzujúcej časti vzdelávacieho programu.

Škola má všetky kmeňové i odborné učebne vybavené interaktívnou tabuľou. Disponujeme 1 počítačovou učebňou s  pripojením na internet, 2 multimediálnymi učebňami,  školskou knižnicou s čitárňou, odbornou učebňou chémie-fyziky, 2 odbornými učebňami výtvarnej výchovy,  telocvičňou, kuchynkou, novovybudovanými dielňami, multifunkčným ihriskom a ihriskom pre deti MŠ. Žiaci a zamestnanci sa stravujú vo vlastnej jedálni.

Vyučovanie začína ráno o 7.35 hod. Dopoludňajšie vyučovanie končí o 12.50 hodine.

Zvonenie:

1. hodina  -   7.35 -   8.20

2. hodina  -   8.30 -   9.15

3. hodina  -   9.30 - 10.15

4. hodina  - 10.25 - 11.10

5. hodina  - 11.15 - 12.00

6. hodina  - 12.05 - 12.50

Konzultačné hodiny pre rodičov - každý pondelok v čase od 13:30 do 15:00 hodiny.